KAŞ

Masmavi denizi ve bozulmamış doğasıyla Kaş, küçük fakat bir o kadar da bereketli bir yerdir. Sadece deniz, kumsal, güneş üçgeniyle kalmıyor, bizlere birçok aktiviteyi de bunların beraberinde sunuyor. Her ne kadar berrak denizi arkada bırakmak oldukça zor olsa da, Kaş’ın sahip olduğu diğer doğal güzelliklerini keşfedince buraya olan hayranlığınız biraz daha artacak. Arkada uzanan dağlarında ve suyun altında saklı olarak bekleyen birçok hazine, sizin için keşfedilmeyi bekliyor.

Kanyondan Geçin

Kaş’ın sunduğu bir diğer aktivite ise kanyon geçişi. Doğa sporlarının en zevklisi ve görünüşte biraz da cesaret isteyen kanyon, Kaş’ta yapabileceğiniz en sıra dışı aktivite olacak. Özel ekipmanlarla ve uzman rehberlerin eşliğinde Toros Dağları’nda bulunan kanyonlara gidiyorsunuz ve bazen 40 metrelik yüksekliklerden, dar vadilerin akarsular tarafından aşındırılan kanyonlarından iplerle aşağıya, serin suların tam göbeğine iniyorsunuz. Kaş’ın en eğlenceli ve adrenalin dolu zamanlarına hazır olun.

Kaputaş Plajı’nda Denize Girin

Kaş’tan yaklaşık yarım saat mesafede olan Kaputaş Plajı, Kaş’ın en gözde plajlarından. Küçük bir alanda olmasına rağmen, bu kadar ilgi görmesinin sebebi ise burada oluşan minik koydaki suyun güzelliği. Turkuazdan maviye doğru geçiş yapan Kaputaş’ın denizinde en az bir kere denize girmeden dönmeyin.

Likya Yolu’nu Yürüyün

Fethiye’den Antalya’ya kadar giden uzun bir yol Likya Yolu ve Antik Likyalıların yerleşim yerlerinin bulunduğu yerlerden geçiyor. Trekking yapmak için Türkiye’nin en iyi yollarından olan Likya Yolu, günübirlik geziler için de tercih edilebilir. Geçtiğiniz yerlerde etrafınızda gördüğünüz kalıntılar, yapılar, hepsi bir zamanların büyük Likya Medeniyeti’ndengünümüze kadar gelebilmiş olanlar.

Yamaç Paraşütü Yapın

Kaş’ın adrenalin dolu bir diğer aktivitesi ise yamaç paraşütü. Adrenalin dedik aslında ama gökyüzünden kendinizi bıraktığınızda yamaç paraşütünün ne kadar huzurlu bir spor olduğunu fark edeceksiniz. Binlerce metre yükseklikten Kaş’ın eşsiz güzellikteki koylarını izlemenin keyfini hiç unutamayacaksınız. Uzman rehber eşliğinde, tandem, yani iki kişilik yapılan uçuşlar için Kaş merkezde birçok tur şirketi bulunuyor.

szcx

Büyülü derinlere sahip olan Kaş’ta isteyen herkesi deniz tanrıçalarıyla dalış zevkini tatmak için bekliyoruz.

Adres : Andifli Mahallesi Öztürk Sk. Kaş/Antalya
Telefon : 0535 434 57 80 / 0242 836 30 50